Yüksek Sosyete dizi oyuncuları cast kimler oynuyor isimleri resimleri

yuksek-sosyete-cast

 

Yüksek Sosyete cast dizi oyuncuları ekibi kadrosu isimleri resimleri kimdir gerçek adı

Hazar Ergüçlü
Engin Öztürk

Engingin Öztürk kimdir?

D. 28 Eylül 1986, Eskişehir), Türk oyuncu. 28 Eylül 1986 tarihinde Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Asker emeklisi bir baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü çocuğudur. Eskişehir’de büyümüş ve Eskikent Fatih Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi için Ankara’ya gelmiş ve daha sonrasında 2008 senesinde hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünde okumaya başlamış, 2012 senesinde mezun olmuştur.

2003 senesinde Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girmiş ve 2005 senesinde mezun olmuştur. Sadece daha sonra askerlik mesleğinin kendisine uygun olmadığını anlamış ve konservatuvara girmiştir. Tiyatro merakı da Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunda girmiş olduğu Tiyatro Kolundan gelmektedir.

2010 senesinde seçmelerine katıldığı Fatmagül’ün suçu Ne? Adlı Kanal D dizisinde Selim Yaşaran karakterine yaşam verdi. Dizi Engin Öztürk’ün Türkiye ve Arap ülkelerinde tanınmasına sebep olmuştur. Dizinin 2012 senesinde sona ermesi üzerine üniversite okuduğu dönemde hem oyun oynadığı bununla beraber barmenlik yaptığı barın sahibi ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun başrolünü üstlendiği Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Komiser Emre karakterini canlandırmıştır.Bunun yanı sıra yıldız TV’de gösterilen görkemli Yüzyil dizisinde II. Selim rolünü üstlenmiştir. Star TV’de gösterilen Hatırla Gönül dizisinin iç mimarlık okuyup marangoz olan Yusuf rolünü canlandırıyor.

Hazar Ergüçlü kimdir?

(d. 1 Ocak 1992; KKTC), Kıbrıs Türkü oyuncu.[1]

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde gençlere yönelik tiyatro çalışmaları meydana getiren Hazar Ergüçlü, Derviş Zaim’in yönettiği Gölgeler ve Suretler adlı beyaz perde filmiyle ustalaşmış oyunculuğa adım atmıştır.[1] 7 Eylül 2011 tarihinden itibaren ise şimal cenup adlı dizide canlandırdığı Simay Canay karakteri ile televizyonda görünmeye adım atmıştır. MedCezir dizisinde Eylül adlı karakteri canlandırmıştır. Daha sonrasında Analar ve Anneler dizisinde kader adlı karakteri canlandırmıştır.

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.