WhatsApp’ta Engellenip engellenmediği mi? nasıl anlarım resimli

whatsap engelleme

WhatsApp’ta engellendiğinizi kolayca anlayabiliriz;

sizi engellememiş bir kullanıcının WhatsApp’ta nasıl görüneceğine bakalım. Sizi engellemeyen kullanıcıların sohbet ekranında son görülme zamanını çevrimiçi olduğunu görebilirsiniz
Fakat bazı kişiler son görülme zamanını kapatabilir.
Ayrıca engel olmayan kullanıcılara bir mesaj gönderdiğinizde mesajlarınızın yanında iki okey işareti çıkacaktır fakat mesajlarınızı okumayan kullanıcılarda engel olmasa bile bu ikinci işaret çıkmayacaktır. Dolayısıyla durumu iyi değerlendirmeye dikkat edin.

engelleme yapmayan kullanıcıların en son profil fotoğraflarını, çevrimiçi durumunu ve durum bilgisini de profil ekranında görebilirsiniz.

Sıra geldi sizi engelleyen kullanıcıların nasıl anlaşılacağına.
kullanıcının profil fotoğrafının eski fotoğrafına dönüştüğünü ve ayrıca altında çevrimiçi bilgisinin yahut son görülme tarihinin olmadığına dikkat edin.

Bu kullanıcıya bir mesaj gönderdiğimizde bir süre beklesek bile ikinci okey işaretinin ortaya çıkmaması da bir diğer belirti olarak görülüyor.

Kullanıcının profiline girdiğimizde profil fotoğrafı eski fotoğrafı olarak görünüyor ve ayrıca durum bilgisi de yer almıyor. Böylece kullanıcının bizi engellediği neredeyse kesin diyebiliriz.

Son ve kesin anlama yöntemi ise biraz daha zorlu. Başka bir WhatsApp yüklü telefona kontrol etmek istediğiniz numarayı ekledikten sonra o kullanıcının sizin telefonunuzda ve o telefonda çıkan profil bilgilerine göz atarak engellenip engellenmediğinizi en net şekilde anlayabilirsiniz. Fakat WhatsApp engellemelerini anlamak için yukarıda yazdığımız yöntemler büyük çoğunlukla işe yarayacaklardır.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.