Wardevil’dan Project Kane’e

Project Kane

Belki hatırlayanlar vardır; bir zamanlar Wardevil diye bir oyun yapılıyordu. Geçen jenerasyona yetişmeyip bu konsol jenerasyonuna terfi eden bu oyunla ilgili uzun zamandır bir şey yapılmıyordu. Nitekim bu jenerasyonda da hayli yol aldık ve böyle bir oyunun varlığını bile unuttuk. Ama nihayet Wardevil‘ı yapan UTV Ignition Entertainment’tan bu konuyla ilgili bir duyuru geldi. Adı Wardevil‘dan Project Kane‘e çevrilen oyunla ilgili UTV yöneticisi Hassan Sadiq şöyle bir açıklama yaptı:

“Bu oyunla, olanaklarla, ekiple ilgili bir değerlendirme yaptıktan sonra Project Kane prototipinden sorumlu, anahtar vizyon sahipleri tarafından yönetilen esas ekip etrafında kurulacak bir kadronun oyunu tam prodüksiyona taşımasına karar verdik.

Yakın zamanda bu projeyle ilgili spekülasyonlar vardı, ama bizim vizyonumuz her zaman iç ve dış partnerlerimizle birlikte en yüksek kaliteyi yaratmak oldu. Bu son uğraşımız da orijinal proje vizyonunun arkasındaki en iyi DNA’yı endüstrinin daha geniş bir açılımındaki yaratıcı yeteneklerle birleştirmek. Dış kaynakların kullanılması esneklik sağlayacak ve geniş uzmanlık iç yeteneklerle birlikte süreci hızlandırarak mükemmel bir oyunun ortaya çıkmasını temin edecek.”

Kısacası Project Kane ekibine takviye yapılacak. Tasarım yönetmeni Julian Glover’ın açıklamasına göre ekibe yeni katılanlar arasında Burnout 3, Crysis, LittleBigPlanet, ve Heavenly Sword oyunlarında çalışmış kişiler var. Project Kane‘in şu an için 2011’in dördüncü çeyreğinde çıkması planlanıyor.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.