Uluslararası Yılın En iyi Haber Görüntüleri Yarışması” Zoom 2010’da ödüller sahiplerini buldu

Türkiye Haber Kameramanları Derneği'nin 16 yıldır geleneksel olarak düzenlemiş olduğu "Uluslararası Yılın En iyi Haber Görüntüleri Yarışması" Zoom 2010'da ödüller sahiplerini buldu.

Bu yıl Zoom 2010'a, Yılın En İyi Haber Görüntüsü Ödülü için 31, Tele Dünya Ödülü için 26, toplamda 57 görüntü katılmıştır.

Başvurular, Almanya, Avusturalya, Azerbaycan, Bulgaristan, Bosna ve Hersek, Çin, Fransa, Japonya, Irak, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, İtalya, Pakistan, Türkiye, Türkmenistan, Yunanistan olmak üzere onsekiz ülkeden gerçekleşmiştir.

İki kategoride düzenlenen yarışmanın Yılın En İyi Haber Görüntüleri kategorisinde birinciliği

Show Tv kameramanı İbrahim Kördemirci,

ikinciliği İhlas Haber Ajansı kameramanı Şaban Özdemir,

üçüncülüğü ise TRT kameramanı Ali Murat Ekşi aldı.

TRT kameramanı Nazif Öztürk ve Anadolu Ajansı kameramanı Haluk Yavuzhan ise çektikleri görüntülerle mansiyona layık görüldü.

Tele Dünya Ödülü kategorisinde ise birinci TRT kameramanı Haluk Yılmaz oldu.

NTV kameramanı Timuçin İlbaylı ve TRT Türk kameramanı Ahmet Algüvercin ise Mansiyona layık görüldü.

Zoom 2010'a katılan Jüri Üyeleri Nazmi Bilgin (Gazeteciler Cemiyeti Başkanı) Veli Talay Ulusu (THKD Başkanı) Avni Kavlak (Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı) Murat Akkoç (Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Basın Müşaviri) Hulki Cevizoğlu (Gazeteci – Yazar – Yapımcı) Erkan Tan (Tv8 Ankara Temsilcisi) Funda Tuna Görey (Show Tv Ankara Temsilcisi) Mehmet Akarca (Atv Ankara Temsilcisi)

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.