SAÇ PROTEZİ UYGULAMA AŞAMALARI

ÖLÇÜLENDİRME : Alışılmış saç dökülmesine maruz kalmış başın seyrek ve saçsız alanları 8 bölgeye ayrılır.

Saç Yerleştirme işleminin ilk basamağını oluşturan “ölçülendirmenin“ doğru yapılmış olması, sonraki adımların başarısında önemli rol oynar.
Ölçülendirmede başın dökülmüş veya seyrekleşmiş bölgelerinin çizimi yapılır ve kafa yapısının doğru şekilde tanımlanması ile bu bölgenin bir saç kalıbı oluşturulur. Saç örneğinin ve özelliklerinin özel bir sipariş formuna kayıt edilmesi aşamasından sonra artık üretim için kargonun yurtdışına gönderilmesi işlemine başlanabilir. Bu 6 ila 8 haftalık bir süreçtir.

YERLEŞTİRME : Saç yerleştirme işleminin başarısı; kişinin saçının renk, kalınlık, uzunluk, dalga boyu gibi yapısal özelliklerinin doğru tanımının yapılmasına ve kendi saçlarının başı üzerinde sergilediği yoğunluk-seyreklik verilerine uyumunun iyi belirlenmesine bağlıdır.
Bu aşamada uzmanlık ve deneyim çok önemlidir.
Saç protezi özel yapıştırıcı bir solüsyonla önceden ölçümlendirmesi yapılmış saçsız veya seyrek saç alanı içine alacak şekilde başa uygulanır.

TASARIM : Son aşamada yüze uygun saç kesimin oluşturulması ile saçsızlık tarihe karışır. Bu aşamanın ehil ve bilinçli eller tarafından yapılmamış olması estetik olmayan görünüme yol açabilir. Saç protez uygulamasının son aşaması olan model tasarımı müşterinin istediği şekilde oluşturulabilir. Yeter ki önceki aşamalar doğru ve uzman ellerde şekillenmiş olsun. İster kısa ister uzun, her türlü taranabilecek ve şekillendirilebilecek saçların temini bu sektörde mümkün. Aksi durumu yaratanlar sözünü ettiğimiz kurumsallıktan ve vizyondan uzak, ehil olmayan ve bu sektöre zarar vermeye devam eden, salt kazanç peşinde koşan, sözde saç uzmanı geçinenlerdir.

“SAÇ PROTEZİ UYGULAMA AŞAMALARI” üzerine bir yorum

  1. bende protez saç uygulayıcısı olarak 18 yıldır bu işi yapıyorum ve bu site çok anlaşılır bir dille anlatılmış…. eğer sizde ben protez kullanıcısıyım ve saçınızı arkaya tarayamıyorum derseniz bizim sistem tam sizin istediginiz gibi tamamen arkaya tarıyorsunuz ve asla belli olmuyor….haır ınn yakında internet sitemizde kuruluyor..

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.