Ruhsatım da muayene yeri kalmadı ne yapmalıyım

araç ruhsat

Aracınızın Ruhsatı üzerindeki yapraklarda  boş muayene onayı alanı kalmadıysa öncelikle muayene için istasyona başvurulması ve muayenenin tamamlanmasının peşinden istasyonlarımızdan elektronik ortamda ücretsiz olarak hazırlanarak onaylanan elektronik tespit formu ile birlikte trafik tescil bürolarına giderek yeni bir trafik belgesi alabilirsiniz.

yapılması gereken işlemler:

1- Ruhsatınızda muayenenin işlendiği kısım kısaca motorlu araç trafik belgesinde yer kalmadıysa. Muayene bittiğinde tüvtürk istasyonundan randevu alıp aracınızı muayeneye götürüyorsunuz.

2- muayene bitince araç tespit raporu ve muayene raporunu alarak trafik tescil büroya gidip yeni ruhsatı alıyorsunuz

3- bağlı bulunduğunuz trafik tescil şubesine internet üzerinden randevu alıyorsunuz (buraya dikkat: trafik tescile randevu alırken bireysel işlemlerden ”tescil ve trafik belgesi tebdil işlemi” olarak randevuyu almalısınız.

4- Evraklarınızı hazırlayıp trafik tescil büroya gidiyorsunuz +randevu çıktısı +muayene raporu +araç tespit raporu +araç ruhsatınızın yaprakları +nüfus cüzdanı fotokopisi +nüfus cüzdanınızın aslı +Zorunlu trafik sigorta poliçesi

5- görevli memur size bir form doldurtuyor ve evraklarınızı alıp inceliyor ve bir müddet sizi bekletiyor onaylanana kadar

-6 bekleme süreniz dolduktan sonra yeni ruhsatınızı alabiliyorsunuz…

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.