Portakal ve Greyfurt yemek felç (inme) geçirme riskini azaltıyor önlüyor.

http://www.bilicitarim.com/upload/resimler/urun/narenciye.jpgportakal ve greyfurt yemek Kadınlarda inme(felç) riskini azaltıyor, Bu haber ABD Hemşire Sağlığı Araştırması katılan 70.000 kadın, 1976 yılından beri ve hala gönüllü alımı ise devam etmekte olan bir tarihi dava elde edilen veriler, takip edilen 14 yaşındaki gözden geliyor.

Inme bulguları Stroke dergisinde online 23 Şubat yayınlandı. Flavonlar flavonoidler bir alt sınıfı olan, antioksidan bileşikler meyve, sebze, kırmızı şarap, bitter çikolata, kahve ve çay doğal olarak bulundu. Araştırmacılar, İngiltere’nin Norwich Tıp Fakültesi’nden, Diyetlerine en flavonlar dahil kadın olan diyetler flavonlar düşük iken daha kan pıhtıları bağlı felç bir yüzde 19 daha düşük risk olduğu bulundu. Onlar flavonlar en narenciye geldiğini bildirdi ve kadınların flavonlar alımını artırmak yerine suyu daha tüm meyveler seçmeniz önerilir.

Narenciye tipik bir porsiyon flavonlar 45 ila 50 mg içerir. En yüksek alımı ile kadınların günde en fazla 470 mg tüketilebilir. Araştırmacılar olan diyetler kadınlarda en flavonlar da daha fazla lif yedik az kafein ve alkol aldı, daha az sigara içen ve en düşük flavonlar alımı ile kadınlardan daha fazla icra dahil olduğunu kaydetti.


felç riskini azaltmaya yardımcı için, ben uzun sebze ve meyve, özellikle de mor renkli meyve ve çilek (ve alkol eğer kırmızı şarap), proantosiyanidinler denilen koruyucu bileşikler ihtiva eden her bir bereket yeme tavsiye var. Bu çalışmada biz zaten kalp damar sağlığını korumak için etkili bir diyet değişiklikleri hakkında ne biliyordu yeni ve değerli bilgiler ekler. Buna ek olarak, yaban, soğuk su, balık veya balık yağı takviyeleri, taze öğütülmüş keten tohumu ve felç riskini artırabilir iltihabi reaksiyonları azaltmak için ceviz şeklinde omega-3 yağ asitleri öneririz. Kesip felç riski yardımcı diğer tedbirler bir kan inceltici olarak hareket edebilir, çünkü diyet sarımsak bol almak, ve antioksidan etkileri için düzenli olarak yeşil çay içme içerir. Düzenli egzersiz almak ve hayatınızdaki stresi azaltmak için gerekli önlemleri almak emin olun.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.