Migren nedir kimlerde görünür tedavisi

migrenmigren

Başağrısı toplumun büyük kesiminde görülebilen ve insanların büyük çoğunluğunun hayatlarının değişik dönemlerinde karşılaştığı ve çare aradığı bir problemdir. Başağrılı insanları en çok endişelendiren şey bu ağrıya sebep olabilecek faktörler ve özellikle beyin tümörü korkusudur. Başağrılı insanlar sıklıkla “beynimde bir tümör mü var?” korkusuna kapılırlar. Ancak başağrısı nadiren ciddi bir hastalığın özellikle beyin tümörünün haberci belirtisi olarak ortaya çıkar. Bir belirtiler topluluğu şeklinde görülen migrende çoğu kez özellikleri olan bir başağrısı vardır. Kişiyi en fazla rahatsız eden bir özellik olduğu için migren çok şiddetli başağrısının diğer bir ismi olarak algılanmaktadır. Migrenli kişileri en fazla rahatsız eden ve bazı günlük işlerini ve görevlerini aksatabilen veya tam engelleyen temel özellik başağrısıdır. Bu bakımdan migren en basit şekilde tekrarlayıcı bir başağrısı olarak tanımlanabilir.

Biyoenerji ile migren tedavisi mümkündür. Biyoenerji sayesinde migreni bulunan hastaların bir çoğu fayda görmekte ve rahatsızlıklarından kurtulmaktadır. Yani, Biyoenerji migrenin erken işaretlerini ve vücudunuzun bunlara nasıl yanıt verdiğini fark etmenizi sağlayarak, size atağın daha ilk evrelerinde önlemenizi öğreten bir gevşeme yöntemidir. Biyoenerjiyi kullanabilmek için vücudunuzda kalp hızı, vücut sıcaklığı ya da kas gerilimi gibi belli vücut işlevlerindeki değişiklikleri izlemeyi öğrenmeniz gerekir.
Eğitim tamamlanınca, artık vücudunuzun verdiği uyarı işaretlerini fark edebilirsiniz. Böylece bir gevşeme durumuna ulaşınca, atakları tetikleyen kas gerilimini durdurabilirsiniz.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.