JDownloader resimli anlatım

Bu yazida resimli olarak anlatiyoruz

jDownloader tüm işletim sistemi platformlarında çalışabilen, açık kaynak olarak geliştirilen ücretsiz bir dosya indirme yöneticisidir. Tamamen Java ile yaratılmış olan bu işlevsel yazılım Rapidshare.com, Megaupload.com, Megashares.com vb. dosya barındırma sitelerinden yapıcağınız dosya indirme işlemlerini basitleştirmek ve hızlandırmak için üretilmiş bir araç. Programın resimli anlatımına yazının devamından ulaşabilirsiniz.

Program sadece bu sitelere paralı üyelikleri olan kişilere değil aynı zamanda ücretsiz olarak bu sitelerden gerçekleştirilmek istenen dosya indirme işlemlerinde de kullanıcılara yardımcı oluyor. Çoklu paralel dosya indirme, captcha resim doğrulama tanıması, otomatik sıkıştırılmış dosya açma ve daha birçok özelliği bulunan jDownloader paylaşım linklerinin korunması için son günlerde popülerleşen “link şifreleme” sitelerinden birçoğuna da destek sağlıyor. Türkçe dil desteği de bulunan jDownloader programında sık sık karşınıza çıkan arşiv (rar) şifrelerini kayıt altında tutabiliyor ve programın otomatik olarak bu şifreleri girerek arşiv dosyalarının içerisindeki dosyaları klasörlere açmasını sağlıyabiliyorsunuz.

Programın Kullanımı [Resimli Anlatım]

JDownloader Kullanımı Resimli Anlatım

Bu sayfa programın link yakalayıcı kısmı.

1. kısımda URL(leri) Ekle kısmına indirmek istediğiniz çoklu veya tekil dosya linklerini yapıştırıyorsunuz.

2. kısımda JDownloader’a özel konteyner dosyalarını içeri aktarıp download işlemini başlatabiliyorsunuz.

3. kısımda ise Tümünü Kabul Et butonuna tıkladığınızda Link Yakalayıcının aldığı linklerin yüklemesini başlatabilirsiniz.

JDownloader Kullanımı Resimli Anlatım

İndirmeler bölümde o anki indirme işlemlerini görebilir, işlemlere müdahale edebilirsiniz. Yüklemelerden birine veya birkaçına sağ tıkladığınız taktirde karşınıza resimdeki menü çıkacaktır.

Menüden yapabileceklerinize kısaca bir göz atalım;

Dosyaların yüklendiği klasörü görmek için Dizini Aç, Konteyner oluşturmak için DLC Yarat, dosya indirme önceliklerini ayarlamak için Öncelik, dosya linkini almak için URL’yi Kopyala, dosyayı kontrol etmek için Çevrimiçi Durumunu Denetle menüsünü kullanabilirsiniz.

1 numaralı kısımdan kaç farklı dosya serverından indirme yapacağını belirleyebilirsiniz.

2 numaralı kısımdan aynı anda kaç dosya indirileceğini belirleyebilirsiniz.

3 kısımdan ise maksimum dosya indirme hızını belirleyebilirsiniz. (0 yaptığınız taktirde limit kalkar.)

JDownloader Kullanımı Resimli Anlatım

1 numaralı kısımdan başlatma, duraklatma ve durdurma işlemlerini yapabilirsiniz.

2 numaralı kısımdan dosyaların indirme sırasını ayarlayabilirsiniz.

3 numaralı kısımdan link yakalayıcıyı açabilir veya kapatabilirsiniz.

4 numaralı kısımdan tekrar bağlan betiği oluşturmuş iseniz (modeme reset atma) tekrar bağlanı açabilir veya kapatabilirsiniz.

5 numaralı kısım aktif ise yürütülen indirme bitince sıradaki dosyaya geçmeden yükleme durur.

6 numaralı kısıma tıkladığınızda modeme reset atıp yeni bir ip alır.

7 numaralı kısımdan ise güncellemelerin denetlenip denetlenmeyeceğini açıp kapatabilirsiniz.

JDownloader Kullanımı Resimli Anlatım

Genel Ayarlar bölümünden 1 numaralı kısımdan dosyaların indirileceği klasörü belirleyebilirsiniz ve diğer indirme ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

JDownloader Kullanımı Resimli Anlatım

Unrar/Çıkart bölümünden ise dosyaların rar şifresini yazdığınız taktirde inen dosyalarda rar şifresi var ise bu bölümden rar şifresine bakıp dosyaları rar’dan çıkartabilirsiniz. (Her satıra 1 şifre yazabilirsiniz.)

Bu bölümden ise download sitelerindeki premium hesap bilgilerinizi yazıp indirmeler sırasında premium özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

JDownloader Kullanımı Resimli Anlatım

1 numaralı kısımdan modeminizin modelini seçiyorsunuz.

2 numaralı kısımdan modeminizin ayarlar kısmına ulaşabileceğiniz ip’yi bilmiyorsanız buradan modem ayar sayfasının ip’sini öğrenebilirsiniz.

3 numaralı kısımda ise kullanıcı adı, şifre ve router ip’nizi yazdıktan sonra Tekrar Bağlan Betiği Yarat butonuna tıklayınca ekranınıza aşağıdaki görüntü gelecektir.

Bu bölümden ise Router ip’nizi girin ve Başlata tıklayın. Router’in ana sayfası açılacak sonra bu sayfadan modeminize reset atın. Reset işlemi bittikten sonra tekrar bağlan betiği oluşturulacaktır.

JDownloader programını aşağıdaki linten indirebilirsiniz. Açılan sayfadan işletim sisteminizi seçtikten sonra yüklemeyi başlatabilirsiniz.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.