Google Haritalarda Navigasyon’da Adresimi Nasıl Değiştiririm

Google Haritalarda (google maps’da) işletmenizin, dükkanınızın, firmanızın adresi yanlış yazılmışsa, müşterilerinizin sizi bulması büyük bir problem teşkil edecektir.

Artık çoğu insan adres bulmak için google haritaları navigasyon programlarnı kullanmaktadır, Eğer Adresiniz haritalarda  yanlış yerde görünüyorsa müşteriniz veya misafiriniz başka bir adrese yönlendirilecek ve zaman kaybı yaşayacak, hatta size iş kaybı ve zarar yaşatacaktır.

Google haritalarda navigasyon programlarında iş yerinizin adresini düzenlemek, değiştirmek, silmek veya başka bir işlem yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

Gmail, Google hesabınıza girererek Google My Business’da oturum açın.
Kart görünümünü kullandığınızdan emin olun. Konumlarınızı kartlar yerine liste olarak görüntülüyorsanız konumlarınızın sağ üstünde bulunan kartlar simgesini tıklayarak kart görünümüne geçin.
Yönetmek istediğiniz girişi seçin. (İşletmenizi ekleyip doğrulamadan düzenlemeleriniz Google’da gösterilmez. Başlamak için bu adımları uygulayın.)

google-haritalar-degisiklik
Sayfanın üst tarafında bulunan Bilgi’yi tıklayın.
Değişiklik yapmak istediğiniz bölümü tıklayın ve görüntülenen kutuya yeni bilgileri girin. Bir bölümü kaldırmak için silmek istiyorsanız, ilgili bölümün yanındaki X işaretini tıklayın.
Daha önce eklediğiniz bilgilerin silinmesi 60 gün sürebilir. Aynı zamanda herkese açık olan veya diğer kaynaklardan alınan bilgiler kaldırılamaz.
İş tanımları (web’de işletmenizin yanında görünen özet yazılar veya anahtar kelimeler) düzenlenemez. Daha fazla bilgi edinin
Uygula’yı tıklayın.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.