G Noktası nedir nerededir merak edilenler Nasıl bulurum

"G noktası" 1940 yılında Alman jinekolog Dr. Ernest Grafenberg tarafından adı konulan bu nokta daha doğrusu alanın, kadının en erojen bölgelerinden biri olduğu iddia edilmektedir. Vajina duvarında olduğu iddia edilen bu bölgenin, orgazmı kolaylaştırdığı söylenmektedir. Journal of Sexology’de yayınlanan makalenin yazarı, o dönem için çalışmalarıyla dikkatleri üzerinde toplayan jinekoloji uzmanı Dr. Ernest Gräfenbergdi.

Bu makalede, Dr Gräfenberg vajinanın ön duvarı boyunca var olan özel bir erotik  hassasiyetten söz ediyordu. Kendi soy isminin ilk harfi ile anılacak olan o meşhur noktayla ilgili efsane böylece  başlarken, Dr. Gräfenberg aradan 55 yıl geçtikten sonra dahi tam olarak anlaşılamamış olacağını muhtemelen bilmiyordu.  G Noktası terimi ilk kez 1982 yılında, Alice Kahn Ladas tarafından Grafenberg’in 1950’de yazdığı makaleye  gönderme yapılarak telaffuz edilmiş ve cinsellikle ilgili anılır olmuştur.

G noktası nerede? G Noktası yeri nasıl bulunur? Orgazm noktası nedir?

G noktası nerede olduğu daima merak edilmiştir.G noktasının tam yeri hakkında değişik iddialar olsa da Dr. Grafenberg’e ve şu anda ağırlıklı olarak kabul edilen görüşe  göre, vajinanın ön üst duvarında, girişten sonraki yolun 1/3lük kısmının sonunda (girişten yaklaşık 4 cm sonra) kadının prostat bezine temas etmenin  mümkün olduğu bir bölge vardır. Kadındaki prostat bezinin adı Skene bezidir ve erkekteki prostattan daha küçüktür. Aynen erkekteki gibi kadınınki de idrar yolunu çıkışına yakın  çevreler. O meşhur büyük hassasiyetin kaynağı temas edilen vajina ön duvarı değil, bu duvarın hemen ardında bulunan  bezler ve kanallarıdır.  Son yıllarda yapılan çalışmalarda ise "G noktası" nın birkaç santim büyüklüğünde olduğunu belirleyen bilim adamları bu bölgenin cinsel ilişki sırasında PDE5 adlı bir protein salgıladığını; PDE5 salgısı fazla, Skene guddesi ise büyük olan kadınların daha kolay orgazm oldukları iddia edilmektedir. G noktası nın nerede  olduğunu daha iyi anlayabilmek için aşağıda olan g noktası resim ini incelemeniz yeterli olacaktır.
 

 

 
G noktası nasıl uyarılır? Orgazm G Noktası 'nda nasıl olur?

G Noktası ( g point) olarak adlandırılan anatomik  bölgeye birkaç dakika boyunca  aralıksız masaj yapıldığında sürecin çok yoğun bir orgazmla  sonuçlandığı kabul edilmektedir. Bu orgazmın, klitoral  orgazmdan çok daha farklı ve daha yoğun olduğu ifade  edilmektedir. Her iki orgazm türünün beyinle sinirsel  bağlantıları da farklıdır. Öyle ki, vajinal orgazm esnasında  G Noktası   olarak bilinen bölgenin uyarılabilmesi için, kadının hali  hazırda cinsel yönden uyarılmış ve istekli olması gerekir.Aksi takdirde bu bölgenin hassasiyetinde artış olmamaktadır. Öncelikle, uyarma derinlemesine, uzun  süreli ve iyice bastırarak yapılmalıdır. İlk önce zevke eşlik  eden ve rahatsızlık verecek düzeyde bir idrar yapma isteği  hissedilebilir. Uyarmaya  devam edildiği takdirde bu duygu  ortadan kalkar ve yerini tamamen zevke bırakır. Bir süre sonra, kadında yoğun bir orgazm ve buna eşlik eden ejakülasyon görülür.

Orgazmda G noktası ne kadar önemlidir?

G noktasının (g point) varlığı ve orgazma etkisi başından beri tartışmalıdır. G noktasını arayıp uyarmak yerine,cinsel tatmin elde edilebilecek vücutta yaygın bulunan sayısız erotojenik noktanın keşfedilmesi daha doğru olacaktır. Tüm vücutta yaygın olarak bulunan  bu bölgelerin  sayısı o kadar fazladır ki, kadın vücudunda cinsel yanıta yol açmayan bölge yok gibidir, partnerin yapması gereken tek şey erotojenik bölgeleri bulmaktır.

“G Noktası nedir nerededir merak edilenler Nasıl bulurum” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.