Facebook’ta yakında görüntülü ve sesli sohbet yapılabilecek

Facebook Chat’e Videolu ve sesli sohbet mi Geliyor?Facebook Chat birçok kullanıcı için öncelikli anlık mesajlaşma aracı olmuş durumda. Peki Facebook Chat uygulamasına ses ve görüntü de eklense ilginizi çeker miydi? Bu çok yakında gerçekleşebilir mi?

Facebook’un anlık mesajlaşma servisi Facebook Chat birçok kullanıcı tarafından etkin olarak kullanılıyor. Tarayıcı üzerinden kullanılabilmesi, servisin popülaritesinde önemli pay sahibi. Peki, Facebook Chat üzerinden görüntü ve hatta ses de aktarılabilse nasıl olurdu?

Facebook’a Skype Entegrasyonu ile

Bu konuda Facebook’un da bir takım çalışmalar içine olduğu ortaya çıktı. Facebook uygulama geliştiricisi Tal Ater, Facebook’un kodlama alt yapısını incelerken ilginç bir nesne ile karşılaşmış. Nesnenin adı “VideoChat”.

Skype ve Skype ID ile ilişkilendirilen bu nesnenin kodları incelendiğinde, bir eklenti şeklinde ActiveX olarak Internet Explorer üzerinden kullanılmasının planlandığı yahut Skype SDK üzerinden tüm tarayıcılarda çalıştırılabilmesi düşünülmüş.

Bu kodların tüm sayfalarda bulunmadığını ve Facebook’un bu kodları henüz test ettiğini düşündüğünü belirten Tal Ater, video ve ses iletiminin kullanıcılara sunulmasının çok da uzun sürmeyeceğini Söyleniyor www.tatenlos.com

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.