Work and Travela Erken Kayıt Olmak Avantajlımı?

Kesinlikle EVET!
Work and travel programı yaz döneminde katılıyor olsanız da işlemlerineEkim ayından itibaren süratle başlamanız gereken bir süreçtir. Erken kayıt ayları Ekim ve Kasım aylarıdır. Aralık’tan itibaren normal sezon başlar ve Şubattan sonra ise geç kalmaya başlarsınız.  Elinde cazip ve kaliteli iş seçenekleri olmayan birçok şirket bunu sadece indirim fırsatı olarak göstermeye çalışsa da, aslında erken kayıt olmanın çok daha büyük öneme sahip avantajları vardır.

En iyi işverenlerin kontenjanı erken dolar!
En çok tercih edilen büyük ve popüler işverenler, eğlence parkları gibi işletmeler eleman alımına genellikle çok erken tarihlerde başlar . Bu nedenle en iyi işlere yerleşen öğrenciler, her zaman erken kayıt olan öğrencilerdir.

İş fuarlarına katılarak iyi işvernlerle yüzyüze görüşme şansı elde edersiniz.

Erken kayıt döneminde gerçekleşen iş fuarlarına katılan firmalar her yönüyle kaçırılmaması gereken, çok iyi işverenlerdir. Öğrenciler bu iş fuarlarında işverenlerle birebir görüşme imkanı bulur. Sorunsız ve güzel bir work and travel için fuarlar kaçırılmaması gereken fırsatlardır.

Vize randevunuzun alınmasında sorun yaşamayın!

Ocak ayından itibaren vize başvuruları konsolosluğun yoğun dönemlerine kayabilir. Nisan, Mayıs ayları vize görüşmelerinin en yoğun olduğu aylardır. Bu aylarda öğrencinin isteğine uygun randevu almak zorlaşır. Hatta geçtiğimiz yıllarda bu sebeple Haziran hatta Temmuz aylarında vizeye görüşmesine girmek zorunda kalan öğrenciler olmuştur.

Erken başvuru red alma olasılığınızı düşürecektir.
Son birkaç yılın istatistikleri, erken dönemde kayıt olan öğrencilerin vize başvurularında red oranının düşük olduğunu, geç dönemde vizeye başvuranlarda ise bu oranın yükseldiğini göstermiştir. Özellikle Mart ayı ortasından sonra yapılan vize başvurularında bu oranda bir yükselme göze çarpmaktadır.

Daha ekonomik uçak bileti alırsınız.
Erken kayıt döneminde kayıt olup, vizelerini erken alan öğrenciler uçak biletlerini de geç kayıt yaptıran öğrencilere göre çok daha uygun fiyata alıyorlar, çünkü daha fazla araştırma yapma şansları oluyor ve ucuz bilet bulma şansları artıyor. Böylece uçak bileti ücretinden de tasarruf ediyorlar.

www.tatenlos.com

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.