Endgame dizi oyuncuları karakterleri ekibi kadrosu

ARKADY BALAGAN

SHAWN DOYLE

Endgame’de alışmadığımız bir tarzda oldukça farklı bir dedektif portresi çizen Arkady Balagan, karısının ölümünden sonra ortaya çıkan agorafobi rahatsızlığı nedeniyle kaldığı otelin kapısından dışarıya adım atamıyor. Verdiği satranç derslerinden yeteri kadar gelir elde edemeyince gerekli parayı sağlayabilmek adına kendisine gelen suç dosyalarıyla ilgilenmeye başlıyor. Ele aldığı olaylarda, satranç oyununda olduğu gibi tüm olabilirlikleri hesaplayarak adım adım çözüme ulaşmayı başarıyor.

SAM BESHT

TORRENCE COOMBS

Arkady Balagan’ın dedektiflik konusunda en büyük yardımcısı üniversitede doktora yapan Sam Besht adında bir genç. Bir satranç fanatiği olan Sam’in maddi olanakları özel ders almasına yetmeyince, ele aldığı suç dosyalarında Balagan’a yardım etmeye başlıyor. Genç adam, otelinden dışarıya adım atamayan satranç ustasının bir anlamda dış dünyadaki eli-ayağı konumunda…

 

HUGO

PATRICK GALLAGHER

Arkady Balagan’ın kapısından dışarıya adım atamadığı otelin güvenlik şefi olan Hugo aynı zamanda bir satranç oyuncusu. Kendisinden daha usta olduğu için Balagan’ı kıskanıyor ve bulduğu her fırsatta onu kapı önüne koymaya hazırlanıyor. İşin ilginç yanı; bu iki ezeli rakip suçluları yakalama konusunda çoğu zaman işbirliği yapmak zorunda kalıyorlar.

DANNI

KATHERINE ISABELLE

Otelin barında çalışan Danni, Balagan’ı dedektiflik konusunda teşvik eden ilk isimlerden biri. Aynı zamanda Balagan’ın en önemli istihbarat kaynağı.

PIPPA

MELANIE PAPALIA

Arkady Balagan’ın gözleri önünde can veren nişanlısı Rosemary’nin kız kardeşi olan Pippa, ablasının ölümünün perde arkasını aydınlatmak konusunda oldukça kararlı.

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.