Work and Travel DS 160 formu nasıl doldurulur

Work and travel programı için talep edeceğiniz vize olan J1 vizesinin başvuru formu DS160 formudur. Online olan bu formu doldurmak oldukça kolaydır ve her adayın bu formu doldurması gerekmektedir. Formu doldururken mutlaka Amerika vizesine uygun ölçülerde, taranmış vesikalık fotoğrafınız ve pasaportunuz yanınızda hazır bulunmalıdır. Formda siz ve aile üyeleriniz
hakkında basit sorular bulunmaktadır. Form aşamalar halinde ilerlemektedir ve formu doldurmanız 15-20 dakikanızı alacaktır. Formu doldururken sık sık kaydetmeniz önerilmektedir. Forma daha sonra girip düzeltme yapabilirsiniz.
DS 160 formunuzu ederken son sayfadaki barkot bölümünün tam ve eksiksiz olarak çıktığından emin olmalısınız. Aksi halde vize görüşmesinde sorun yaşayabilirsiniz. DS 160 formunuzu vize görüşmesine giderken mutlaka yanınızda götürmelisiniz. DS-160 formunuzu vize görüşmesi öncesinde danışmanınıza kaşeletmeyi unutmayınız. DS160 Formunu doldurmak için öncelikle konsolosluğun Türkçe olarak hazırladığı aşağıdaki linkle girip detayları okuyunuz. Sonrasında ise verilen linke girerek formunu kolaylıkla doldurabilirsiniz.

www.tatenlos.com

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.