Deniz domuzu nedir resimleri bilgiler nerede yaşar

Okyanusların dibinde yaşayan bu çirkin canlı deniz domuzu olarak biliniyor.Şubat ve Mart aylarında Antartica da ortaya çıkıyor.Deniz salatalığı türü olan deniz domuzları, okyanusların diplerinde yaşıyor.

İlk kez 2008 yılında Antartika'da okyanusun dibinde yapılan bir araştırma sırasında bulundu.Bu ilginç hayvanın bugüne kadar görülmeme nedeni çok derinlerde ve deniz tabanında yaşıyor olmasıdır.

Antartika'nın dibinde yeni tür canlılar arayan bilimadamları deniz domuzun keşfetti. Deniz domuzu denilince domuz özelliklerinden dolayı değil sadece görüntüsünün domuzlara benzemesinden dolayı bu ad verildi

http://www.egonomik.com/wp-content/uploads/2009/11/yabanci-yaratiklar/seapig.jpg

“Deniz domuzu nedir resimleri bilgiler nerede yaşar” üzerine 7 yorum

  1. deniz haşeratı olarak değerlendirildiği ve balık suretinde olmadığı için yenmesi helal olmayanlardandır diyor bir yerde okumustum.

  2. Garip bir soru olucak ama lütfen eleştirmeyin. Domuz yemek haramsa,deniz domuzu yemekte harammıdır? NOT:Haram olmasa dahi yemem.Sadece merak ettim.

  3. çok ilginç bir hayvan mışşş..’ çok da iğrenççç.ç.. domuz isminin neden ni o yuzden heral de neyse allah vergisi =) çok şeker 😀 😀 😀

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.